Program partnerski, czyli program afiliacyjny – jest to nowoczesny model sprzedaży internetowej w który skład wchodzi FirmaProgram partnerskiPromotor.

W skrócie jest to proces, w którym osoba działająca na rzecz programu partnerskiego zarabia określoną prowizję za sprzedaż wybranego produktu dostępnego w tym programie.
Innymi słowy:
Jest firma A, która ma do zaoferowania jakiś produkt / usługę i chcę go zareklamować, aby zwiększyć sprzedaż. Jest jednak pewne „ale”. Reklama wcale nie jest taka tania i nie gwarantuje 100 % pewności co do jej efektywności
( Może się okazać, że wydaliśmy na reklamę dużo pieniędzy, a nikt tak czy siak produktu nie kupił ).

Właśnie dlatego powstały programy partnerskie. Działa to w ten sposób:
Wspomniana wyżej firma A kontaktuję się z programem partnerskim w celu sprzedaży produktu. Następnie program partnerski przekazuję informację o produkcie swoim promotorom i dzieli się z nimi zyskiem za każdy sprzedany produkt. W takiej sytuacji zadowolona jest firma A, ponieważ płaci tylko za sprzedany produkt, program partnerski, ponieważ zarobił jako pośrednik oraz promotor, ponieważ zarobił określoną prowizję za sprzedaż. Wszyscy szczęśliwi.

https://itiq.pl/marketing/marketing-afiliacyjny-4-elementy-ktore-powinienes-znac/

Skoro wiemy już czym są programy partnerskie i jak działają to teraz trzeba sobie zadać pytanie „Ile można zarobić?”
Już odpowiadam. NIE MA ŻADNYCH LIMITÓW. Możesz nie sprzedać nic i nie zarobić, ale możesz też sprzedać miliony sztuk i zarobić baaardzo dużo. Wszystko zależy od Twojego podejścia i umiejętności. Najlepsi pracownicy zarabiają nawet 150 000 zł miesięcznie, więc myślę, że warto zainteresować się tematem 🙂

Jakie produkty można sprzedawać?


Dosłownie wszystkie. Zależy to również od programu partnerskiego, w którym działasz, ale zaufaj mi – znajdziesz coś dla siebie. Każdy program partnerski ma również określone prowizję za produkt (wiadomo, że za chleb będzie mniejsza prowizja niż np. za laptopa)
Największe prowizję otrzymujemy za usługi bankowe oraz pożyczkowe. Prowizje wachają się tutaj od kilkudziesięciu
do ponad stu złotych za jeden „sprzedany” produkt.

Jak wybrać najlepszy program partnerski?


Zależy czym się interesujesz i w czym będziesz chciał działać. Jeśli lubisz sport to możesz działać z programem nastawionym właśnie na tą tematykę. Jeśli specjalizujesz się w modzie to możesz promować modne ciuchy.
Możliwości jest multum.

Przykładowe programy partnerskie:

 • MyLead – płatne rejestracje, podanie maila itp.
 • Money2Money, Ebroker, Leadstar – produkty finansowe
 • Linkhouse, WhitePress – płatności za publikację artykułów sponsorowanych
 • Ceneo – tego chyba nie muszę przedstawiać 😉

No dobrze, a jak to wygląda rozliczanie z US ?

Rozliczać możemy się na 3 sposoby:

 • Własna działalność gospodarcza – zalecana dopiero, gdy wszystko będzie już ładnie rozkręcone i będziemy posiadać duży ruch na naszych stronach.
 • Ryczałt ewidencjonowany – Wymaga wcześniejszego zgłoszenia wyboru takiej formy rozliczenia do Urzędu Skarbowego. Od każdego przychodu podatnik sam oblicza i odprowadza 8,5% podatku. Do końca stycznia roku następującego po okresie rozliczeniowym podatnik jest zobowiązany do złożenia zeznania rocznego PIT-28.
 • Opodatkowanie na zasadach ogólnych – Rozliczanie formularzem PIT-36 pomimo braku działalności gospodarczej. Przychody takie należy wykazać w sekcji „DOCHODY I STRATY PODATNIKA” w wierszu „Najem lub dzierżawa”.

Czym cechuję się dobry program partnerski?

 • Wysokie prowizje – spójrz na procent prowizji oraz cenę produktu: 20 % prowizji od produktu wartego 20 to tylko 4 zł. Lepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż droższego produktu, który zapewni nam większą prowizję.
 • Niski próg wypłat – oczywiście im niższy próg, tym szybciej będziemy mogli wypłacić zebrane środki. Szacuję się, że dobry program partnerski posiadana próg wypłat na poziomie 100/200 zł.
 • Dobre wsparcie techniczne – szybki dostęp do informacji, nowych kampanii, rozwiązywanie różnych problemów to cechy dobrego programu partnerskiego. Przecież nikt nie chce czekać na odpowiedź dwóch tygodni, ponieważ to my tracimy wówczas nerwy i pieniądze.

Podsumowanie:

Programy partnerskie są świetną formą zarobku dla osób, które chcą zacząć budować swoje doświadczenie w pracy online, ponieważ nie wymagają od nas żadnych inwestycji ani zobowiązań. Pracujesz na własny rachunek, więc możesz nie zarobić nic ( nie ma z tego tytułu żadnych konsekwencji ) a możesz zarabiać tak jak najwięksi ponad 100 000 zł miesięcznie, wszystko zależy od Ciebie.

Plusy:

 • Brak inwestycji i zobowiązań
 • Możliwość zarabiania od pierwszego dnia
 • Nie musisz posiadać firmy
 • Nie musisz polecać, aby zacząć zarabiać ( napisz do mnie, a pokaże Ci jak to zrobić )
 • Brak limitu wypłat

Minusy:

 • W niektórych przypadkach pierwsza wypłata może się przedłużyć ( np. do miesiąca )
 • Brak zapewnionej stałej pensji
Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *